Jak wygląda renowacja lakieru samochodowego?

Posiadanie samochodu może być świetną zabawą, ale wiąże się również z kosztownymi przeszkodami. O ile nie planujesz posiadać pojazdu, dopóki się nie zepsuje, wartość odsprzedaży Twojego obecnego samochodu może spowodować lub przerwać przejście do następnego.

Co, jeśli twoja farba została uszkodzona poza typową naprawą? W tym celu zwracamy się do renowacji lakieru samochodowego: zaawansowana usługa unikalna dla Twojego pojazdu, która usuwa uszkodzenia i zapewnia długotrwałą ochronę.

Renowacja lakieru samochodowego cena

Odnawianie lakieru samochodowego w car detailing zależy od uszkodzeń. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje limit uszkodzeń, które należy naprawić poprzez całkowite przemalowanie, a następnie przywrócenie lakieru jako ostatecznego polerowania. Jest znany jako utleniona farba i wygląda prawie jak oparzenie słoneczne na twoim samochodzie.

Najlepiej byłoby, gdybyś utrzymywał lakier swojego samochodu w dobrym stanie, aby uniknąć całkowitego przemalowania. Na przykład samochód kosztowałby tysiące za przemalowanie i ponowne nałożenie lakieru bezbarwnego:

W przypadku każdego samochodu mniej narażonego na utlenianie niż ten powyżej, renowację zewnętrzną rozpoczyna się od usunięcia niedoskonałości, które nagromadziły się na lakierze. Po dokładnym umyciu gliniana kostka przechodzi przez kurz, brud, soki i inne szorstkie zanieczyszczenia.

Gdy cała powierzchnia zewnętrzna jest gotowa, pozostała przezroczysta warstwa jest pozbawiona jakiejkolwiek martwej farby, ale nadal nieco szorstka na krawędziach. Żadna bezbarwna powłoka, która została porysowana lub zużyta na małych obszarach, nie może być wymieniona i zamiast tego należy ją wypolerować do jednolitego wykończenia. Najpierw jest proces znany jako „cięcie” lub nakładanie bardziej szorstkiej mieszanki z losowym buforem orbitalnym, aby wyrównać bezbarwną powłokę. Następnie pojawia się właściwy lakier, który wykorzystuje ultra-rafinowany lakier wykończeniowy, aby nadać lakierowi połysk.

Kiedy potrzebuję renowacji lakieru?

Najczęstsze uszkodzenia, które może naprawić renowacja zewnętrzna, to zmętnienie farby, zarysowania powierzchni i plamy wodne.

Jeśli zauważyłeś, że którekolwiek z nich zaczynają się formować, może być potrzebne dobrze wyszkolone oko, aby określić, czy potrzebujesz renowacji, czy tylko zewnętrznego detalu. Mgiełkę farby często można wypolerować za pomocą dobrego wosku, ale rysy i plamy wodne są priorytetowymi problemami, które należy rozwiązać wcześniej niż później. Proces przywracania jest zazwyczaj taki sam dla tych przyczyn; samochód musi być oczyszczony, przycięty i wypolerowany.

Załóżmy, że chcesz chronić lakier swojego samochodu przez wiele lat. W takim przypadku przydaje się również odbudowa zewnętrzna, aby zapewnić gładkość i wypolerowanie bezbarwnej powłoki przed bardziej zaawansowaną usługą, taką powłoka ceramiczna.