Sprawdzone pomysły na prezent

Artykuł sponsorowany.

Większości osób grudzień upływa na planowaniu świąt, szukaniu prezentów, przygotowaniu ozdób choinkowych… To najbardziej wyjątkowy czas w roku. Nie dziwi więc fakt, że rodzinne spotkania obfitują w podarunki. Dobrze jest nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i odpowiednio wcześniej pomyśleć co sprezentować najbliższym.

Niebanalne spinki do mankietów z krzyżem

Odpowiednia para spinek do mankietów dopełni wygląd każdego mężczyzny, będący eleganckim dodatkiem do formalnych i półformalnych strojów. Nadają element dbałości o detale każdej koszuli, a dzięki setkom opcji dostępnych w sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych, znalezienie odpowiedniego zestawu z pewnością będzie trudnym zadaniem. Można wybierać wśród spinek z brązu, które będą idealne na każdą porę roku, klasycznych srebrnych, nieco bardziej ekskluzywnych złotych lub spersonalizowanych, np. z krzyżem lub inicjałem. Spinki do mankietów są ponadczasowym elementem męskiego stroju i nigdy nie wyjdą z mody, więc taki prezent nie może być nie trafiony.

Coś dla kobiet

Z pewnością odparowanie prezentem kobiety nie jest łatwym zadaniem, ale jest coś, co zawsze się sprawdzi – biżuteria. Dla żony, siostry czy bliskiej przyjaciółki można pokusić się o srebrne pierścionki na – każdą okazję. Niektóre elementy biżuterii pasują do wszystkiego, niezależnie od stroju i jego stylu. Dodatkowo biżuteria stanowi wyjątkowo sentymentalny prezent, wzbogacający i uzupełniający codzienny strój. Kobiety kochają biżuterię i nie ma nic bardziej ekscytującego i cennego niż kolekcja szerokiej gamy pierścionków, kolczyków, łańcuszków i bransoletek.

Biżuteria uniwersalna

W dzisiejszym świecie, zwłaszcza w świecie mody, coraz częściej zaciera się granica między tym, co typowo męskie, a tym, co typowo kobiece. Nie inaczej wygląda kwestia biżuterii i różnego rodzaju dodatków. W sklepach nie brakuje zegarków, łańcuszków czy bransoletek, które są uniwersalne. Podobnie jest w przypadku obrączek, najczęściej tych z motywami sakralnymi. Obrączka różańcowa jest odpowiednia dla kobiet i mężczyzn. Chociaż ten przykład pokazuje, że niekoniecznie o modę tutaj chodzi, a raczej o zamanifestowanie poglądów religijnych, więc podział na płeć nie ma aż tak wielkiego znaczenia. Istotna za to jest kwestia rozmiaru – kobiety mają z reguły drobniejsze dłonie i palce niż mężczyźni.