Gry liczbowe – jak wybrać najbardziej opłacalną?

Zazwyczaj wielu początkujących graczy wierzy w to, że już po pierwszym zawartym zakładzie będą mogli cieszyć się główną wygraną. Oczywiście taka możliwość również istnieje. Zazwyczaj jednak jeden zawarty zakład rzadko daje wygraną pierwszego stopnia. Wyjątkiem może być zakład systemowy, którego istotą jest jednak obstawienie większej liczby numerów niż w przypadku standardowego zakładu.

 

Wybierając konkretną grę liczbową należy wziąć pod uwagę, że gry o najwyższej wygranej pierwszego stopnia często jednocześnie są tymi najdroższymi. Cena zakładu może być wyższa także wtedy gdy prawdopodobieństwo wygranej pierwszego stopnia jest nieco wyższe. Najczęściej jednak gracze biorą pod uwagę jedynie to, ile mogą wygrać oraz cenę jednego zakładu. Dlatego popularny jest zarówno duży lotek, który daje szansę na wygranie nawet kilkudziesięciu milionów złotych, jak i mini lotto, które ma o wiele większe prawdopodobieństwo wygranej i bardzo niską cenę jednego zakładu.
Wyniki lotto można sprawdzać na bieżąco. Wiele osób nadal poszukuje wyników w kolekturach, jednak o wiele wygodniejsze jest po prostu skorzystanie z informacji dostępnych na stronie internetowej.