Ciekawe przesądy i cytaty na wesele

Wesele to najważniejszy i najpiękniejszy dzień w życiu człowieka. W Polsce wobec tego powstało wiele przesądów m.in. aby zapewnić, sobie szczęście należy wziąć ślub w miesiącu z literą r, panna młoda powinna mieć coś niebieskiego. Wesele jest wyjątkowe ze względu na przygotowania z nim związane. Wesele to temat związany z wieloma dziedzinami życia, istnieją różne powiedzenia weselne. Przysłowia często mają zabawny charakter. Organizują ślub i wesele, możemy skorzystać z wielu aforyzmów, które mogą posłużyć do zaproszeń weselnych, podziękowań dla rodziców.

Przesądy ślubne

Niektórzy w nie wierzą, inni lekceważą. Według nich należy rozdać wszystkie zaproszenia, aby żadne nie zostało w domu. Na świadków nie powinno wybierać się pary, ponieważ może to przynieść pecha. Sukienki ślubnej nie można zakładać przed ślubem poza przymiarką. Pan młody nie powinien widzieć panny młodej w sukni ślubnej przed ślubem. Koszule dla pana młodego powinna kupić przyszła panna młoda. Pan młody podczas ślubu i wesela powinien mieć w kieszeni banknot. W przypadku rozdarcia suknie ślubnej należy użyć agrafki, a nie zaszywać nitką. Panna młoda nie powinna rozglądać się za siebie. W przypadku, kiedy obrączki upadną w kościele, może je podnieść tylko ksiądz. Zgubienie obrączek ślubnych symbolizuje zdradę.

Przykłady cytatów do zaproszeń ślubnych

1.” Miłość jest wtedy wielka, kiedy gra nie na jednej, ale na wszystkich strunach serca”.
Aleksander Świętochowski
2. ”Tylko ten, kto kocha, widzi, co jest prawdziwe w człowieku”. Karl Jaspers
3. „Nie mów nic. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości”. Paulo Coelho
4. „Miłość jest czymś najmocniejszym na świecie, a jednak nie można wyobrazić sobie nic bardziej skromnego”. Mahatma Gandhi
5. „Miłość, co daje siłę wszystko znieść, za wszystko też może wystarczyć”.Johann Wolfgang von Goethe
6. „Jedno jest tylko w życiu szczęście kochać i być kochanym”. George Sand
7. „Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. A. de Saint – Exupéry

Warto szukać inspiracji na ciekawe teksty zaproszeń ślubnych. W polskiej tradycji jest wiele przesądów i przesyłów związanych z weselem , jednak wiele młodych par nie przywiązuje do tego uwagi.