Jak być zdrowym i fit na co dzień?

Kiedy przechodzimy na dietę należy zmienić całe swoje dotychczasowe funkcjonowanie. Jeśli pragniemy długofalowego efektu oraz dobrej formy, zdrowia i pięknego wyglądu, koniecznie trzeba podejść do zagadnienia kompleksowo.

Co robić, kiedy przechodzimy na dietę?

Podobnie jak jedynym kryterium określania prawidłowej masy ciała nie może być tylko indeks BMI, tak sama dieta, nawet najzdrowsza nie wystarczy w procesie odchudzania. Oczywiście, trzeba zadbać o odpowiednie jej zbilansowanie. Jeśli samodzielnie nie czujemy się na siłach, żeby budować jadłospis i sprawdzać tabele kaloryczne, zawsze warto skonsultować się z dietetykiem, który ma ku temu fachowe przygotowanie. Można również zastanowić się nad zamówieniem cateringu dietetycznego. Przygotowują go profesjonalni kucharze, pod okiem dietetyków. Jest to jednak rozwiązanie, które znacząco nadszarpnie nasz domowy budżet.

Dodatkowo trzeba pomyśleć o regularnym ruchu. Nie musi to być od razu kilka godzin dziennie na siłowni. Istotna jest jednak systematyczność. Jednorazowe wyjście na pilates na pewno nie pomoże nam w uzyskaniu pięknej sylwetki.

Dbajmy o siebie, kontrolujmy wagę, jedzmy zdrowo i bądźmy w ruchu. Wówczas uzyskanie odpowiedniej sylwetki nie będzie aż tak trudne, jak mogłoby się to wydawać.