Ile w Polsce jest Sal Królestwa?

 

 

 

W Polsce mamy zatem 800 Sal Królestwa, które według treści zamiesczonego powyżej listu są za małe, gdyż Świadkowie Jehowy w Polsce planują wzrost liczby głosicieli do 200 tysięcy. 

Prognoza ta jest o tyle ciekawa, że w ostatnich latach liczba głosicieli nie tylko nie wzrasta, ale cały czas się kurczy.

Najwyraźniej Ciało Kierownicze w Nowym Jorku ma inne cele niż zapewnienie miejsca zgromadzeń dla powiększajacej się liczby członków.  Ostatecznie to zbory w Polsce włożą wysiłek finansowy i fizyczny w powstawanie nowych i większych sal, które zgodnie z nowym statutem Świadków Jehowy w Polsce będą własnością korporacji. Bo przecież ostateczny głos we wszystkich sprawach, w tym majątkowych, ma Ciało Kierownicze z Brooklyn'u.

Jacek Zahorski

Głogów 25 lutego 2015 r.


Do pobrania


Podziel się na mediach

Świadkowie Jehowy wobec pedofilii

Autor: Jacek Zahorski                                                                                                                                  Głogów, dnia 2 maja 2015 roku


Świadkowie Jehowy twierdzą, że ich społezność religijna jako jedyna cieszy się uznaniem Boga i jako jedyna jest wolbna od głównych problemów dotyczących współczesnego świata. Czy rzeczywiście znajduje to odzwierciedlemnie życiu świadków Jehowy?

Sąd apelacyjny w San Francisco podtrzymał 2,8 dolarów mln odszkodowania wyrównawczego dla kobiety, która była molestowana jako dziecko przez dorosłego członka zboru Świadków Jehowy w North Fremont.

Źródło: www.dailydemocrat.com/general-news/20150416/court-upholds-28-million-award-for-woman-molested-by-fremont-jehovahs-witnesses-member

CZYTAJ DALEJ


Jak jest finansowany kolportaż Strażnicy?

Autor: Jacek Zahorski                                                                                                                          

Czy kolportaż publikacji Świadków Jehowy w Polsce przynosi zyski? Jeśli tak to komu?

Swego czasu stała się bardzo popularna w Polsce plotka jakoby amerykańska centrala świadków Jehowy płaciła głosicielom za czas poświęcony na chodzenie "od domu do domu" i kolportaż literatury Towarzystwa Strażnica. Sam osobiście byłem wielokrotnie pytany ile dostaję dolarów za to "głoszenie"?

 

CZYTAJ DALEJ


Funkcjonowanie dzieci Świadków Jehowy w środowisku szkolnym

Ewelina Smetaniuk                                                                                                                                

źródło: berejczycy.org                                                              

Spośród wielu trudności, z którymi dzieci Świadków Jehowy  muszą się borykać, na uwagę zasługują ograniczenia w kontaktach społecznych i restrykcyjny, oparty na ideologii, system wychowawczy. Sporo problemów młodzi Świadkowie mogą mieć w szkole, gdyż Organizacja sztywno nakreśla ich rolę i sposób funkcjonowania w tej instytucji. Na zewnątrz dzieci wyznawców mogą zachowywać się poprawnie, nieraz nad wyraz uprzejmie - ale nie powinny nawiązywać bliższych relacji w środowisku szkolnym (i nie tylko szkolnym, również na swoim własnym podwórku).

CZYTAJ DALEJ


Koniec wzrostu ilości Świadków Jehowy w Polsce?

Autor: Włodzimierz Bednarski                                                                                                                

Do roku 1949 Towarzystwo Strażnica podawało dane dotyczące wzrostu ilości swoich głosicieli w Polsce. Oto ostatnie liczby z tym związane:

1947 – przeciętna liczba głosicieli: 6 334 (najwyższa liczba: 7 703) (ang. Strażnica 01.01 1948 s. 11);

1948 – przeciętna liczba głosicieli: 9 048 (najwyższa liczba: 10 385), wzrost 42% (ang. Strażnica 01.01 1949 s. 9);

1949 – przeciętna liczba głosicieli: 12 162 (najwyższa liczba: 14 510), wzrost 34% (Strażnica Nr 6, 1950 s. 18).

CZYTAJ DALEJ


Czy Amerykanie dominują wśród Świadków Jehowy?

 Autor: Włodzimierz Bednarski                                                                         

Towarzystwo Strażnica podkreśla często, że wśród Świadków Jehowy panuje równość ras i narodów, a żadna nacja nie jest w niczym uprzywilejowana. Oto przykładowa deklaracja tej organizacji: „W obecnych czasach autentyczną chrześcijańską społeczność braterską, niezmąconą różnicami rasowymi, tworzą Świadkowie Jehowy” (Prowadzenie rozmów na podstawie Pism 2001 s. 281).

Czy rzeczywiście wśród Świadków Jehowy nie występuje uprzywilejowanie żadnego narodu?

CZYTAJ DALEJ


Podziel się na mediach społecznościowych