Jak manipulują sekty?

Metodami perswazji i manipulacji sekta oddziela swoich członków od świata zewnętrznego, rozwija w nich nieufność i strach przed samodzielnym życiem.

źródło: www.charaktery.eu

Ruch pod Wezwaniem Ducha Świętego dla Zjednoczenia Chrześcijaństwa Światowego

Pranie mózgu

Autor: rosemary                                                                                                                        

Chciałabym opisać Wam jak na moim przykładzie wyglądało pranie mózgu. Nie jest to żadna abstrakcja to dzieje się naprawdę, a ja tego doświadczyłam. Nie jest to też żadna magia…To po prostu nasza psychika. Ale to trudno opisać. Zatem do dzieła.

Przede wszystkim pod wpływem rozmów z liderem i innymi zaczęłam powątpiewać w moje poglądy, powoli zastępowałam je nową sekciarską osobowością. Lider nigdy nie odpowiadał wprost na moje pytania. Czytałam Boską zasadę i zadawałam pytania, ale gdy były niewygodne to zawsze mówił, że później to zrozumiem. Moja matka duchowa nie potrafiła mi odpowiedzieć na pytania ponieważ jej angielski nie był rewelacyjny. Więc zawsze odsyłała do lidera.  Bardzo szybko doznałam objawienia, że Bóg istnieje, wcześniej w niego nie wierzyłam.

CZYTAJ DALEJ


APEL DO  PREZYDENTA RP, PREMIERA I MARSZAŁKA SEJMU

z inicjatywy Stowarzyszenia "Wyzwoleni"

 VI Toruńskie Sympozjum poświęcone Alternatywnym Ruchom Religijnym                                        Toruń, dnia 22 października 2014 roku


 


Podziel się na mediach społecznościowych