Dzieci świadków Jehowy w szkole:

Dochodzi do sytuacji ukrywania przed rodzicami swojej szkolnej aktywności. Jedna z osób nawiązując do wiersza Władysława Broniewskiego „Bagnet na broń” tak o tym pisze:
a ja ten wiersz wykulam na blache w tajemnicy i zajelam I miejsce w konkursie recytatorskim. nagroda byla ksiazka [...], do ksiazki wklejona byla dedykacja za co ta nagroda wiec musialam ja odciac i trzymalam zlozona w kostke gdzie indziej ach ciezkie jest zycie matrixowego dziecka
[pisownia oryginalna]

 Świadkowie Jehowy: jak funkcjonują i dlaczego dochodzi do napadów na nich

Świadkowe Jehowy - wywiad ze Stanisławem Chłościńskim, prezesem oraz Jackiem Zahorskim, wiceprezesem Stowarzyszenia „Wyzwoleni"

– Dlaczego coraz częściej dochodzi do ataków na Świadków Jehowy?


Stanisław Chłościński: Świadkowie Jehowy zachowują się jak średniowieczni harcownicy, którzy swoim zachowaniem mają ściągnąć uwagę. Są w głoszeniu swojej prawdy napastliwi, co nie jest mile widziane. Świadkowie Jehowy uznają, że maja do spełnienia misję głoszenia „dobrej nowiny”. (...)


Jacek Zahorski: jedną z przyczyn kłopotów Świadków Jehowy jest ich całkowita nietolerancja w stosunku do jakiejkolwiek odmienności oraz napastliwość wobec innych wyznań i hierarchów kościelnych. (...)

CZYTAJ DALEJ: Chełm.naszemiasto.pl

__________________________________________________________________________________________________________

Napad w Chełmie: Z nożem i maczetą zaatakował Świadków Jehowy

48-letni mieszkaniec Chełma napadł we wtorek na dwójkę Świadków Jehowy. Para rozdawała ulotki w centrum miasta, gdy podszedł do nich mężczyzna, wyjął nóż i maczetę i zaczął im grozić.

CZYTAJ DALEJ: KURIER LUBELSKI