Ostracyzm:

1.(od gr. ὄστρακον ostrakon – skorupa) – praktyka polityczna w starożytnej Grecji, rodzaj tajnego głosowania, podczas którego wolni obywatele typowali osoby podejrzane o dążenie do tyranii i zasługujące na wygnanie z miasta na 10 lat.

Współcześnie ostracyzm oznacza bojkot towarzyski (nieprzyjęcie lub wykluczenie kogoś przez otoczenie), jest również najprostszą formą wydania wyroku na tego, którego winę trudno udowodnić.

źródło: Wikipedia

 

2.Wykluczenie z towarzystwa lub środowiska osoby, która mu się naraziła; też: atmosfera niechęci lub wrogości otaczająca taką osobę.

źródło:

Słownik Języka Polskiego PWN


Strażnica rozbija rodziny


Nie zadawaj się z wykluczonymi krewnymi

Świadek Jehowy świętym jeśli odrzuci rodzinę!


Donosicielstwo

Siergiej Iwanowicz Gusiew (ros. Сергей Иванович Гусев; 1874–1933) – radziecki komunista, członek KC WKP(b).

"Lenin uczył nas kiedyś, że każdy członek partii powinien donosić. Jeżeli coś nam naprawdę przynosi szkodę, to nie donosicielstwo, ale niedonosicielstwo."

źródło: http://pl.wikiquote.org/wiki/Siergiej_Gusiew

Rudolf Hess: „Każdy towarzysz partyjny i każdy rodak szczerze dbający o interesy ruchu i narodu będzie mógł zwrócić się do Führera i do mnie bez ryzyka narażenia się na kłopoty”.

„Ale również każdy inny członek zboru powinien tak samo gorliwie dbać o czystość zboru i o zachowanie dobrego imienia u Jehowy, nawet jeśli ten, kto zawinił, jest mu tak bliski, jak syn czy córka. Każdy powinien być gotowy zeznać, co wie w danej sprawie, nie wstrzymując się przed podaniem informacji lub dowodu ze względu na bliskie pokrewieństwo czy przyjaźń. Powinien się zgadzać z postanowieniem komitetu i popierać jego kroki. — Zach. 13:3” (Strażnica Nr 9, 1965 s. 12).


Do pobrania

 

 

 OSTRACYZM - OKRUTNA PRAKTYKA ŚWIADKÓW JEHOWY SPRZECZNA Z NAUKĄ JEZUSA

Autor: Jacek Zahorski                                                                                                                              

Świadkowie Jehowy zrywają wszelkie kontakty z osobami odchodzącymi od zboru, nawet z członkami najbliższej rodziny. Zakazuje się im kontaktów z rodzonym bratem i siostrą, matka nie może przedzwonić do córki ze zwykłym zapytaniem o zdrowie, ojcu nie wolno wysłać do syna nawet wiadomości sms z gratulacjami z tytułu awansu. Ślub, pogrzeb, narodziny dziecka - także w tych okolicznościach należy unikać byłych Świadków Jehowy, którzy postanowili żyć poza zborem. Nakazuje się wręcz znienawidzić takie osoby do tego stopnia, że zwykłe "dzień dobry" jest niedopuszczalne.

CZYTAJ DALEJ

__________________________________________________________________________________________________________

 NIECH CI BĘDZIE JAK POGANIN I CELNIK

Autor: Jacek Zahorski                                                                                                                      

W maju 2010 roku razem z żoną powzięliśmy decyzję o odłączeniu się od zboru świadków Jehowy z przyczyn doktrynalnych i od tego czasu mamy okazję przekonać się „na własnej skórze” jak bardzo nieludzkie i niechrześcijańskie zasady traktowania odstępców wprowadziło Ciało Kierownicze Świadków Jehowy w tej „ORGANIZACJI”, porównywalne jedynie ze średniowieczną ekskomuniką w Kościele katolickim oraz z ekstremalnym islamskim takfirem i riddą. Zasady te spowodowały rozbicie setek tysięcy rodzin, cierpienia matek i ojców, córek i synów, a także dziadków którym zabroniono utrzymywania bliskich więzi z ukochanymi osobami. Każdego roku szeregi Świadków Jehowy opuszcza kilkadziesiąt tysięcy osób[1] tracących jednocześnie wszystkich bliskich pozostawionych w zborze.

CZYTAJ DALEJ

__________________________________________________________________________________________________________

WYKLUCZENIE - JAK SIĘ BRONIĆ?

(TEMAT W TRAKCIE OPRACOWYWANIA)

Autor: Jacek Zahorski                                                                                                                                   

Książka PAŚCIE TRZODĘ BOŻĄ drobiazgowo omawia powody do wykluczenia ze zboru Świadków Jehowy lub uznania za odłączonego, wśród których wymienia się między innymi takie przyczyny jak: palenie tytoniu, obchodzenie świąt religijnych, ekumenizm, obżarstwo, udział w wyborach, uprawianie boksu, kontakty z wykluczonymi, przyjęcie transfuzji krwi.  Wystarczy chwilę porozmawiać z byłym świadkiem Jehowy (odstępcą - heretykiem) albo zgodzić się na transfuzję krwi aby stracić cześć i uznanie otoczenia i by bez możliwości obrony być zrównanym z łajdakami, mordercami i pijakami.

 

CZYTAJ DALEJ

___________________________________________________________________________________________________________

Wykluczenie z organizacji Świadków Jehowy – od kiedy, kogo, za co? (cz. 1 i cz. 2)

Autor: Włodzimierz Bednarski 

Towarzystwo Strażnica dziś szczyci się tym, że wyklucza ze swej organizacji Świadków Jehowy, którzy zostaną złapani na niemoralnym prowadzeniu się lub za odstępstwa doktrynalne:

„Wszyscy chrześcijanie znają normy moralne ustanowione przez Jehowę i nigdy nie zgodziliby się z poglądem, że wolno dopuszczać się cudzołóstwa, rozpusty, homoseksualizmu i tym podobnych praktyk. Co roku jednak około 40.000 osób zostaje wykluczonych z organizacji Jehowy. Dlaczego? W wielu wypadkach z powodu takich właśnie niemoralnych postępków. Jak to możliwe? Otóż wszyscy jesteśmy niedoskonali. Mamy słabe ciała i wciąż musimy walczyć ze złymi skłonnościami, pojawiającymi się w sercu” (Strażnica Nr 7, 1994 s. 16).

Według tej organizacji osoby wykluczone nie mają szansy na zbawienie

CZYTAJ DALEJ cz.1

CZYTAJ DALEJ cz.2


Kwestia wykluczania Świadków Jehowy w starszych publikacjach Towarzystwa Strażnica

 

Autor: Włodzimierz Bednarski

Towarzystwo Strażnica w roku 1952 wprowadziło karę wykluczenia z organizacji za różne odstępstwa doktrynalne i niemoralność swych głosicieli. Ta forma karania jest u Świadków Jehowy stosowana nadal, choć ulegała pewnym zmianom i modyfikacjom (np. w roku 1961 wykluczenie zaczęto stosować za transfuzję krwi; w roku 1973 za palenie papierosów; w roku 1981 z „oddalenie się” od zboru). Jednak przez lata zmieniła się forma opisów dotyczących wykluczania. Aby prześledzić to zagadnienie, przytaczamy w naszym artykule wiele fragmentów, szczególnie z lat 60. XX wieku, które obrazują to.

CZYTAJ DALEJ

__________________________________________________________________________________________________________

         TVP 1: MY, WY, ONI - ŚWIADKOWIE JEHOWY

 

OGLĄDAJ:

Pani Barbara Miłkowska opowiada jak świadkowie Jehowy rozbili jej rodzinę.

__________________________________________________________________________________________________________

DZISIĘĆ PYTAŃ KTÓRYCH WOLELIBYŚCIE NIE PRZECZYTAĆ

Źródło: www.wystąp.pl

Uśmiechnięci, nienagannie ubrani i zawsze chętni do studiowania Biblii. Taki jest oficjalny obraz Świadków Jehowy na użytek opinii publicznej. Za tą fasadą kryje się jednak dramat tysięcy polskich rodzin bezlitośnie rozbitych przez Towarzystwo Biblijne i Traktatowe "Strażnica". Co to jest shunning?

CZYTAJ DALEJ


STRAŻNICA O WYKLUCZENIU BLISKICH KREWNYCH.