www.zahorski-jacek.pl


Jesień roku 1975

"(...) Jezus powiedział, że "to pokolenie", które oglądało początek omawianego okresu w roku 1914, ujrzy też jego koniec. Pokolenie, które w roku 1914 było na tyle dorosłe, żeby zrozumieć znaczenie dziejących się dookoła wypadków, nie jest już młode. Nie pozostało mu wiele lat do przeżycia. Niejedni ludzie należacy do tego pokolenia nawet już pomarli. Jezus wskazał jednak, że w chwili przemijania tego złego systemu rzeczy zarówno w niebie, jak i naziemi, będą jeszcze żyli członkowie "tego pokolenia". (Łuk 21:32,33)  Jak długo więc potrwa jeszcze, zanim Bóg przystąpi do wytracenia niegodziwców i  zapoczątkuje udzielanie błogosławieństw wynikających z panowania Jego Królestwa. Warto tu zwrócić uwagę na okoliczność, że jesień roku 1975 wyznacza koniec 6000 lat istnienia ludzkości. (...)"

źródło:

Fragment zamieszczonej obok fotokopii Strażnicy z roku 1967,  Nr 23, str  8.


Włodzimierz Bednarski:

Armagedon w roku 1975 - możliwy czy prawdopodobny?


 

ZAPOWIEDŹ POWSZECHNEJ ZAGŁADY NA ROK 1975

"Doświadczenie historyczne wskazuje na to, że właśnie absurdalne,

a nawet zupełnie idiotyczne idee najłatwiej opanowują umysły mas."

Władymir Wojnowicz


Autor: Jacek Zahorski                                                                                                                                    Głogów, dnia 9 stycznia 2014r.

__________________________________________________________________________________________________________

Tysiące ludzi uwierzyło, że to już koniec tego świata, porzuciło pracę, sprzedało swoje majątki i cały swój czas poświęciło głoszeniu nadchodzącego Armagedonu w roku 1975. Później zostali bez środków do życia, wystawieni na pośmiewisko otoczenia. Kto przekonał ich do takiego absurdu? Do dnia dzisiejszego nie doczekali się przeprosin i zadośćuczynienia  od Towarzystwa Strażnica, które twierdzi, że nie przepowiadało takigo zdarzenia. Czy istotnie Strażnica nie jest odpowiedzialna za tych ludzi? Prześledźmy to co było głoszone przez "Niewolnika Wiernego i Roztropnego" w jego publikacjach na przestrzeni kilku lat poprzedzających rok 1975.

Oto przykład: “Z różnych stron świata dochodzą wieści, że coraz więcej braci i sióstr tak układa swoje sprawy, żeby resztę życia w starym systemie spędzić w służbie pionierskiej. Nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, że jest to najpraktyczniejszy sposób wykorzystania pozostałego czasu, dzielącego nas do końca tego niegodziwego systemu. – 1 Jana 2:17” (źródło: “Służba Królestwa” Nr 8 z roku 1974, str. 4).

Wielu tak układało swoje plany aby pieniędzy im wystarczyło tylko do roku 1975: “W roku 1957 na zgromadzeniu okręgowym w Seattle w USA usłyszeliśmy przemówienie zachęcające do podjęcia służby na terenach, gdzie potrzeba więcej głosicieli Królestwa. (...) Dlatego w roku 1959 sprzedaliśmy dom, zapakowaliśmy dobytek na samochód i pojechaliśmy do Montrealu. (...) W końcu dotarliśmy do Mombasy w Kenii (...). W roku 1975, gdy skończyły się nam pieniądze, ze smutkiem opuszczaliśmy przyjaciół, z którymi tak się zżyliśmy” (źródło: Przebudźcie się! Nr 3 z roku 2008, str. 13-14).

W Polsce w niektórych publikacjach można znaleźć takie informacje: "Ale najbardziej rojno było na Babiej gdzieś pod koniec lat siedemdziesiątych kiedy sekta Świadków Jehowy ogłosiła zbliżanie się potopu i końca świata. Setki wyznawców wdrapały się na Diablak i moknąc w strugach deszczu oczekiwały na ocalenie. Górale nosili „kociarzom” (tak nazywają Jehowitów) jadło i gorącą herbatę – oczywiście nie za darmo – aż w końcu deszcz przestał padać, a jehowiccy prorocy po cichu odwołali swoją apokalipsę. Ucierpiała tylko spora liczba zagrypionych. Ostała się jeno ślepa wiara, bo nadal sekt nie brakuje tak nad Wisłą, jak nad Hudsonem." (źródło: www.kurierplus.com)

__________________________________________________________________________________________________________

Strażnica Nr 23 z roku 1967

6000 lat istnienia ludzkości

"Warto tu zwrócić uwagę na okoliczność,  że jesień roku 1975 wyznacza koniec 6000 lat istnienia ludzkości. Upewnia nas o tym godna zufania chronologia, zachowana w samej Biblii. Co ten rok będzie oznaczał dla ludzkości? Czy właśnie wtedy Bóg wykona wyrok na złych i wprowadzi tysiącletnie panowanie swego Syna, Jezusa Chrystusa? Bardzo możliwe że tak (...)"

Strażnica Nr 23 z roku 1967, str 8, podtytuł: Koniec 6000 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________

Strażnica Nr 16 z roku 1968

6000 lat - pokolenie z roku 1914

"A więc pozostalo siedem lat do siągnięcia okrągłych 6000 lat siódmego dnia. Siedem lat od tej jesieni doprowadzi nas do  jesieni roku 1975, kiedy to upłynie pełnych 6000 lat w Bożym siódmym dniu, w dniu Jego odpoczynku."

Strażnica Nr 16, str 5, akapit 5.

 

"Stąd też chrześcijan, którzy na podstawie Boskiego rozkładu czasu uświadamiają sobie bliskość końca 6000 lat historii ludzkiej, ogarnia uczucie oczekiwania, tym bardziej, że od rozpoczęcia się "czasu końca" w roku 1914 widzą spełnianie się wielkiego znaku dni ostatnich. A jak powiedział Jezus nie przeminie to pokolenie aż się wszystko stanie. (Mat 24:34) Niektórzy ludzie z tego pokolenia, które świadomie oglądało początek czasu końca w roku 1914, ciagle jeszcze bedą żyli na ziemi, aby się stać świadkami zagłady obecnego złego systemu rzeczy w bitwie Armagedonu. - Obj 16:14, 16."

 Strażnica Nr 16, str 5, akapit 6.

 

"Najbliższa przyszłość na pewno będzie wypełniona zdarzeniami o znaczeniu przełomowym, ponieważ zbliża się ostateczny kres starego systemu rzeczy. W ciągu co najwyżej kilku lat spełni się końcowa część proroctw biblijnych co do dni ostatnich."

 Strażnica Nr 16, str 5, akapit 7.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________

Strażnica Nr 5 z roku 1969

"Z jakiego powodu mówi się teraz tak dużo o roku 1975? Podczas ubiegłych miesięcy wśród poważnych badaczy Biblii rozgorzały wokół sprawy tego roku ożywione dyskusje, nierzadko oparte na rozmaitych domysłach. Zainteresowanie ich wzmogło się na skutek przekonania, że rok 1975 wyznacza koniec okresu 6000 lat historii ludzkiej od chwili stworzenia Addama."

Strażnica Nr 5, str. 5, akapit 1

 

"Czy na podstawie powyższych rozważań można wyrazić przekonanie, że jesienią roku 1975 będzie już po bitwie Armagedonu i że mniej więcej właśnie wtedy rozpocznie się od dawna oczekiwane tysiącletnie królowanie Chrystusa? Jest to możliwe, poczekajmy jednak i zobaczymy, w jakiej mierze siódme tysiąclecie istnienia człowieka zbiega się z przyrównanym do sabatu tysiącletnim panowaniem Chrystusa."

Strażnica Nr 5, str. 7, akapit 30

 

 

 

 

 

 

 

 


Straznica Nr 18 z roku 1970

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Zawartość

 

 

 

 


Strażnica Nr 23 z roku 1970

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z


Życie wieczne w wolności synów Bożych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Stw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z