www.zahorski-jacek.pl


100 LAT KRÓLESTWA BOŻEGO:      1914 - 2014

 

 

 

Nowa książka WTS

Królestwo Boże panuje! – nowa książka o historii Towarzystwa Strażnica

Autor: Włodzimierz Bednarski 

W roku 2014, a więc w stulecie zaistnienia Królestwa Bożego w niebie w roku 1914 (według wierzeń Świadków Jehowy), Towarzystwo Strażnica wydało nową książkę zawierającą opis dziejów tej organizacji i jej głosicieli. Nosi ona tytuł Królestwo Boże panuje! i posiada 240 stron. Jest to uaktualniona, ale i skrócona historia Towarzystwa Strażnica, bowiem poprzednia tego typu książka pt. Świadkowie Jehowy – głosiciele Królestwa Bożego (1995; ang. 1993) zawierała aż 750 stron!

CZYTAJ DALEJ


„To pokolenie” po ‘korekcie’ z roku 2014 w książce pt. Królestwo Boże panuje!

Autor: Włodzimierz Bednarski

Zadziwiające jest to, że Towarzystwo Strażnica ani słowem nie wspomina, iż w poprzednim swoim podręczniku historycznym uczyło, że zanim wymrze pokolenie roku 1914 (a nie dwa pokolenia, jak obecnie) nastanie koniec ...

CZYTAJ DALEJ


Wydarzenia poprzedzające Armagedon według książki pt. "Królestwo Boże panuje!" (cz. 1)

Autor: Włodzimierz Bednarski

Towarzystwo Strażnica w roku 2014 wydało swój nowy podręcznik omawiający historię tej organizacji pt. Królestwo Boże panuje! Prócz swoich niektórych starych nauk (nieaktualnych) omawia w nim też ono znaki i wydarzenia poprzedzające Armagedon. Przedstawiono je na specjalnym wykresie na stronach 224-225 (Jakie wydarzenia są przed nami).

Zadziwiające jest to, że Towarzystwo Strażnica ani słowem nie wspomina, iż te wszystkie znaki i wydarzenia były przez tę organizację zmieniane w niedawnym czasie i to nie tylko jeden raz.

CZYTAJ DALEJ


Wydarzenia poprzedzające Armagedon według książki pt. Królestwo Boże panuje! (cz. 2)

Autor: Włodzimierz Bednarski                                                                                                                  

W części drugiej tego tekstu kontynuujemy nasz temat. Przypominamy rozdziały naszego artykułu, które zarazem są tytułami (nagłówkami) do poszczególnych wydarzeń poprzedzających Armagedon:

  • Zwiastun wielkiego ucisku
  • Początek wielkiego ucisku
  • Bezpośrednio przed Armagedonem
  • Finał wielkiego ucisku

W pierwszej części tego artykułu omówiliśmy tematy z dwóch pierwszych rozdziałów, a w drugiej omawiamy dwie pozostałe kwestie.

CZYTAJ DALEJ


Podziel się na mediach społecznościowych