Jak pielęgnować zarost?

Gęsty zarost to atrybut każdego faceta. Ostatnimi czasy wybiegi szczególnie lansują wizerunek męskich modeli o bujnych i wyfryzowanych brodach. Czy każdy może sobie na taki zarost pozwolić? Jaki jest sposób na gęsty zarost?

Od czego zależy gęstość zarostu?

Na kształt i wygląd męskiego zarostu składa się bardzo wiele czynników. Pierwszym i najważniejszym, na który niestety nie mamy wpływu, są geny, odziedziczone po przodkach.

Oprócz nich na jakość i grubość włosów wpływają również inne czynniki takie, jak wiek, tryb życia (nadmiar stresu może powodować wypadanie włosów) oraz odpowiednia, codzienna pielęgnacja.

Co jest potrzebne do pielęgnacji brody?

Pielęgnowanie brody nie zalicza się do specjalnie skomplikowanych czynności. Ważna jest jednak systematyczność działania. Aby zagęścić brodę, koniecznie trzeba dbać o oczyszczenie włosów i skóry, odżywienie ich oraz regularne szczotkowanie zarostu.

Dlaczego to tak ważne? Za kondycję brody w największej mierze odpowiada skóra. Jeśli o nią nie zadbamy, trudno oczekiwać, że wyhodujemy piękny i zdrowo wyglądający zarost.

Do pielęgnacji skóry twarzy i brody służą szampony, odżywki oraz specjalne olejki do zarostu.