Tu można mówić o wszystkim

Strona www.jw-ex.pl przede wszystkim prezentuje moje osobiste poglądy dotyczące świadków Jehowy i ich "ORGANIZACJI". W zakładce Hyde Park zamieszczam jednak wypowiedzi  wszystkich, którzy chcą tu coś powiedzieć w tym temacie, a nie naruszają dobrych obyczajów, nikogo nie obrażają i przestrzegają polskiego prawa, zasad współżycia społecznego oraz przyjmą na siebie odpowiedzialność za treść artykułów publikowanych podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem.

Jacek Zahorski

______________________

Hyde Park

– jeden z kilku królewskich parków w Londynie, położony na obszarze 390 akrów (ok. 159 ha). Podzielony na dwie części przez jezioro Serpentine.

Miejscem, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej) – jest Speakers' Corner, położony w pobliżu Marble Arch. Jest to tradycyjne miejsce przemówień i debat (przemawiali tam m.in. Karol Marks i Włodzimierz Lenin), odbywających się zwłaszcza w niedzielne poranki. Hyde Park jest też miejscem wielu koncertów. Występowali tu m.in. The Rolling Stones (1969), King Crimson (1969), Pink Floyd (1970), Roy Harper (1971), The Who (1973), Queen (1976), Eric Clapton (1996), Bon Jovi (2003, 2011), Red Hot Chili Peppers (2004), Live 8 (2005), Depeche Mode (2006) i Madonna (2012).

źródło: www.wikipedia.org

Psychomanipulacja stosowana wobec Świadków Jehowy

Autor: Grzegorz Pawłowski

źródło: vivaldi.net/es/blogs

Pod każdym fragmentem tekstu Towarzystwo Strażnica umieszcza pytanie którego celem jest wytwarzanie 'KOLEIN MYŚLOWYCH'. U SJ odbywa się to głownie przez wyuczanie na pamięć i wielokrotne powtarzanie tekstów ze Strażnic . Koleiny myślowe są tez wyrabiane za pomocą szantażu emocjonalnego.

W artykule tym ukazuję w jaki sposób Towarzystwo Strażnica stosuje psychomanipulacje w swoich publikacjach.

CZYTAJ DALEJ


CZY ŚWIADKOWIE JEHOWY SĄ PACYFISTAMI?

Autor: Włodzimierz Bednarski                                                                                                                        

W artykule naszym nie będziemy udowadniać, że Świadkowie Jehowy są pacyfistami, ani też nie będziemy twierdzić, iż nimi nie są. Po prostu przedstawimy tylko to, co w tej kwestii oni sami piszą o sobie i swoich zwyczajach. Każdy więc sam wyrobi sobie zdanie co do ich podejścia do wojny i pacyfizmu.

CZYTAJ DALEJ


Ludzie wolności czy zniewolenia? Sekty, alternatywne formy duchowości i religijności – patologiczne i destrukcyjne czy twórcze i konstruktywne?

(Wyzwania profilaktyki społecznej)

VI Toruńskie Sympozjum poświęcone Alternatywnym Ruchom Religijnym

Toruń 22 października 2014 r. Centrum Dialogu Jana Pawła II

 

 

Prelegenci ze Stowarzyszenia "Wyzwoleni":

1. Jacek Zahorski - Zapobieganie psychomanipulacji w związku wyznaniowym Świadkowie Jehowy i jej skutkom oddziaływania na jednostkę

CZYTAJ DALEJ

2. Stanisław Chłościński - Jak rozpoznać destrukcyjne dzialanie związku wyznaniowego?  Profilaktyka edukacyjna jako skuteczne narzędzie ostrzegania i otwierania umysłu

CZYTAJ DALEJ

 

Z inicjatywy Stowarzyszenia "Wyzwoleni", podczas sympozjum, wystosowany został apel do Pana Prezydenta RP